Posted in Emaus Kraków

Kiermasz

Kiermasz “Emaus”

To miejsce robi wrażenie na wszystkich. Na jednych działa niesamowity klimat, melanż stylów i epok. Na innych – ceny odpowiednie nawet dla najchudszych kieszeni.

Na kilkusetmetrowej powierzchni stoją meble, sprzęty i drobiazgi, czekające na właściciela. Są tu i kolekcjo-nerskie dębowe szafy, pamiętające szalone lata 20′, i meblościanki – do kupienia za parędziesiąt złotych. Wśród mebli można myszkować długo, a za ich labiryntem czekają pralki, lodówki czy kuchenki, także za przystępną cenę.

Można tu kupić radziecki telewizor Rubin – oczywiście na chodzie, jest też specjalna oferta dla dziennikarzy – małe podróżne maszyny do pisania najprzedniejszych marek – zamiast laptopa!

Nostalgia za “zielonym okiem”? – proszę bardzo. Lampowe radia z lat 60′ to prawdziwa specialite de la maison Wspólnoty.

Wszystkie urządzenia i meble wystawione na sprzedaż w Emausie są gruntownie wyremontowane w prowadzonych przez nas warsztatach: elektrycznym i stolarskim.

Na piętrze…

Regały obładowane bibelotami, talerzyki “Bułgaria 1976”, czy mosiężne popielniczki – jak u babci. Na ścianach obowiązkowe “monidełka”, oleodruki i makatki. Jeśli do stworzenia klimatu brakuje moherowego beretu – z pewnością znajdzie się w koszach i szafach z ubraniami. Tamże znaleźć można też coś bardziej na czasie – ledwie noszone ciuchy modnych marek, naprawdę za grosze.

Wokół, wzdłuż ścian, półki z książkami. Ceny kilkakrotnie niższe niż w antykwariatach, a szansa znalezienia czegoś ciekawego – wysoka. Jest też trochę rarytasów, jak kompletne serie wydawnicze z XIX w.

Serdecznie zapraszamy!