Emaus Nowy Sącz

Wspólnota Emaus działa w Nowym Sączu od 1999 roku. Utrzymujemy się własnym trudem, dzięki sprzedaży używanych mebli, ubrań, sprzętu RTV i AGD, książek oraz bibelotów.

Możecie Państwo do nas zadzwonić, a my własnym transportem odbierzemy to, czego już nie potrzebujecie, a co posiada wartość użytkową. W naszych warsztatach: elektrycznym i stolarskim, przedmioty te odzyskują dawny wygląd i sprawność. Dzięki temu mogą posłużyć kolejnym użytkownikom. Za niewielką opłatą odbierzemy od Państwa przeszkadzające rzeczy, nie posiadające żadnej wartości.

Podarowane przez Państwa przedmioty trafiają na stały Kiermasz Wspólnoty Emaus w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 18. Sprzedajemy je po niewygórowanych cenach, tak, by na zakupy u nas pozwolić mógł sobie każdy. Uzyskany w ten sposób dochód w całości przeznaczamy na utrzymanie Domu Wspólnoty.

W sezonie wiosenno-jesiennym świadczymy usługi w zakresie prac porządkowych, prac w ogrodzie, przycinania gałęzi i ścinki niewielkich drzew, malowania ogrodzeń, przycinania żywopłotów oraz koszenia trawników.

Staramy się także dzielić z innymi potrzebującymi. We współpracy z ośrodkami pomocy społecznej i innymi instytucjami charytatywnymi nieodpłatnie przekazujemy meble najuboższym rodzinom.